Gratulerer til Fredrik, tidligere lærling hos Ansnes Entreprenør AS, som mottok prisen på byggeplassen i Oslo.
Overraskelsen var stor – Fredrik avla svenneprøven i mars 2024 med resultatet Bestått meget godt. Allerede tidlig ble han trukket frem som en sterk kandidat, men Opplæringskontoret for tømrerfaget måtte vente til samtlige 243 svenneprøver var gjennomført.
Fredrik ble også kåret til Årets medarbeider i Ansnes Entreprenør i 2022 – en tittel som vitner om høy arbeidsmoral og solide holdninger til både faget og kollegene.
Han startet læretiden i 2020 etter å ha testet ut andre fag, men fant virkelig sin plass i tømrerfaget. Han bestod TMF3103 med god margin, har loggført timer og kurs i iFag, og er et forbilde for faget.
Vi ønsker Fredrik masse lykke til videre – kanskje er mesterbrevet neste stopp?